KIA Optima Plug-in Hybrid Daha Uzun Elektrikli Sürüş Mesafesi Sunacak

optimaKIA’nın ilk şarj edilebilir hibrit elektrikli otomobili Optima Plug-in Hybrid, KIA’nın D segmenti Optima serisine ve ayrıca şirketin artan düşük emisyonlu araç portföyüne çok önemli bir ilave olacak ve 2016 yılının dördüncü çeyreğinde Avrupa’da satışa sunulacak.

Tamamen yeni bir model olan KIA Optima Plug-in Hybrid, önceki Optima Hybrid modellerine kıyasla daha fazla pil kapasitesi ve daha uzun tamamen elektrikli sürüş mesafesi sunuyor. Yeni model sürücülerin güç için 2,0 litre GDO direkt benzin enjeksiyonlu motora ihtiyaç duymadan önce sıfır emisyonla ve sadece elektrik gücüyle 54 kilometreye kadar yol kat edebilmesini sağlıyor. KIA Optima Plug-in Hybrid’in sadece 37 g/km kombine CO2 emisyon değeri hedefi var. Bu hedef çevre dostu olmakla birlikte toplam maliyeti de azaltıyor.

KIA’nın kendi başına 156 ps ve 189 Nm değerlerine sahip, verimli 2,0 litre “Nu” dört silindirli GDI motoru, elektrikli motor ile bağlantılı şekilde çalışıyor ve böylece pilin şarjı bittiğinde otomobil, şarj koruma modunda çalıştırılabiliyor. Aerodinamik verimliliği daha da artıran bir takım geliştirmelere sahip olan Optima Plug-in Hybrid’in bir KIA otomobili olduğu etkileyici tasarımından kolayca anlaşılabiliyor.

You may also like...