Kia Yeni Sorento

Yeni KIA Sorento, SUV segmentinde yeni bir anlayış yaratmak için tasarlandı.
EFSANE GERİ DÖNDÜ,

Yeni Sorento’nun sahip olduğu ASCC teknolojisi, öndeki aracın hızını ölçer ve Sorento hızını ona sabitler. Öndeki araç hızlandığında otomatik olarak hızlanır, yavaşladığında otomatik olarak yavaşlar.
Hatta öndeki araç, durursa Yeni Sorento da durur. Sizi her zaman güvende tutar.

Akıllı Park Sistemi, paralel ve dikey parkı çocuk oyuncağına çevirmek için tasarlandı. Akıllı Park Sistemi’nin sensörleri park bölgesindeki araçları tanır, uygun yerleri belirler ve aracınızı park etmenize yardımcı olur.

Her ısıda konfor: Birinci ve ikinci sırada bulunan koltuklardaki ısıtma sistemi, soğuk havalarda ekstra konfor sağlar. Isıtma özelliğinin yanı sıra soğutma özelliği de bulunan ön koltuklar ise fark yaratır.

Elleriniz doluyken ve kontak anahtarına uzanamayacağınız bir durumda en ideali, bagaj kapısının kendi kendine açılmasıdır.Kullanışlı olduğu kadar,Akıllı Bagaj Kapağı
Akıllı Bagajın önünde 3 saniye durduğunuzda, sistem kontak anahtarınızı algılar ve kapı kendiliğinden açılır.

Tam yatan arka koltuklar
Daha geniş alanlara ihtiyaç duyduğunuzda tam olarak yatabilen arka koltuklar hizmetinizde.
Toplamda 10 yöne ve yüksekliğe ayarlanabilen sürücü koltuğu, yol boyunca birçok konfor alternatifi sunar. Çünkü herkesin farklı bir rahatlık anlayışı vardır.

Sevdiğiniz müzikler kadar renkli 4,3” TFT-LCD dokunmatik ekran
Yeni Sorento’nun renkli dokunmatik ekranı, tüm müziğinizi kolayca kontrol etmenizi sağlar.

ISG Start&Stop Özelliği
Kırmızı ışıkta beklerken motoru otomatik olarak kapatan ISG Start&Stop sistemi, yakıt tasarrufu sağlarken sürüş verimini artırır.

Panoramik Sunroof
Yeni Sorento’nun Panoramik Sunroof’u ile yolculuğunuz boyunca güneş sizinle.

Tehlikelerle aranıza mesafe koyan Akıllı Cruise Control
Yeni Sorento, Akıllı Mesafe Sistemi sayesinde kendi hızını öndeki aracına sabitler. Öndeki araç hızlanınca hızlanır, yavaşlayınca yavaşlar. Hatta o durursa Yeni Sorento da otomatik olarak durur.